Przyjmij stażystę

Nasz Stażysta w Twojej firmie to osoba przeszkolona w projekcie i przygotowana do pracy na różnych stanowiskach, także w trybie zdalnym. Wyposażona w laptop z dostępem do internetu. A przede wszystkim otwarta na nowe wyzwania!

Korzyści dla pracodawcy:

  • Pracownik przeszkolony do pełnienia konkretnej funkcji (aby zwiększyć potencjał stażysty firma ma możliwość wskazania kursu zawodowego i oczekiwań dot. profilu zawodowego stażysty)
  • Bez ponoszenia dodatkowych kosztów wynagrodzenia (1000 zł brutto/m-c opłacane jest ze środków projektu)
  • Bez dodatkowych kosztów na wyposażenie stanowiska pracy (stażyści otrzymują w projekcie laptopy z dostępem do internetu i zestaw słuchawkowy umożliwiający pracę zdalną)
  • Możliwość zatrudnienia sprawdzonego i wykwalifikowanego pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności po zakończeniu stażu (z doradztwem formalno – prawnym związanym z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych)
  • Wizerunek firmy/organizacji odpowiedzialnej i zaangażowanej społecznie.

Kto może przyjąć stażystę?

  • Wszystkie firmy, instytucje i organizacje z Małopolski bez względu na branżę
  • W pierwszej kolejności podejmiemy współpracę z pracodawcami otwartym na zatrudnienie stażysty po zakończonym stażu.

Jak wygląda staż?

  • Staż trwa min. 3 miesiące i odbywa się na podstawie umowy trójstronnej między stażystą, pracodawcą i organizatorem projektu
  • Pracodawca na czas stażu deleguje swojego pracownika do roli opiekuna stażu/mentora
  • Stażysta otrzymuje laptop z  przenośnym internetem by móc wykonywać pracę także zdalnie (kwestia ta ustalana jest indywidualne w zależności od profilu stanowiska i potrzeb, a także możliwości stażysty)
  • Stażyści otrzymują stypendium stażowe, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, zwrot kosztów dojazdu, a w miarę potrzeb także asystenta osoby niepełnosprawnej i opiekuna osoby zależnej

Wchodzę w TO!

Aby zgłosić chęć przyjęcia stażysty prosimy o przesłanie wiadomości mailowej z następującymi informacjami:

  • Opis stanowiska
  • Oczekiwania wobec stażysty (mamy możliwość przeszkolenia we wspólnie uzgodnionym kierunku zawodowym)
  • Informacja o możliwości pracy zdalnej
  • Informacja o możliwości zatrudnienia po odbyciu stażu

sylwia.lewinska@wiosna.org.pl
tel. 783 430 075